З якої тканини вибрати постільну білизну?
Комплекти постільної білизни можуть виготовлятися з різних тканин, що мають свої переваги і недоліки. Вибір найбільш підходящої тканини може здійснюватися з урахуванням різних факторів, наприклад, пори року, індивідуальних особливостей споживачів та їх віку. Наприклад, для виробництва дитячого постільної білизни традиційно використовуються м'які і гладкі тканини, не викликають алергію. Для романтичних побачень підійдуть ошатні комплекти з гладких тканин, а для тих, хто спить неспокійно, кращим вибором будуть трикотажні комплекти постільної білизни.
Тканини з натурального волокна
Основні натуральні волокна використовуються у виробництві тканин для постільної білизни це: шовк, льон і бавовна.
Зупинимося на кожному з них.
Шовк. Шовкова білизна — це розкішно і романтично. Але тільки за умови, що цей шовк самого високої якості (найкращим шовком вважається японський). Коштувати такий комплект, звичайно, буде невеликий літак, але економити тут не має сенсу — білизна з дешевого шовку подарує вам швидше масу неприємних відчуттів — від блискавично з'являються затяжок до безсонної ночі, викликану спекою, холодом, неприємним ковзанням і скрипом. Так що, якщо ви не можете дозволити собі шовкову білизну самого вищого класу, краще відмовитися від нього взагалі
Льон. Напевно, самий міцний і зносостійкий матеріал. Він здатний витримати до 200 прань. З часом льон стає м'якше і ніжніше, а благородний сірий колір світлішає і переходить в жовтизну. Фарби на льоні не вицвітають, і будуть довго радувати вас своїм різноманіттям.
Часто лляну нитку використовують в змішаних тканинах з бавовною або віскозою.
Бавовна. Мабуть, самий популярний матеріал для постільної білизни. Він і не дорогий, і досить довговічний. Одне з головних властивостей бавовни – це його гігроскопічність. На бавовняну білизну взимку тепло, а влітку не жарко.
Але бавовна бавовна ворожнечу. Постільна білизна з дорогого якісного бавовни прослужить довго, а з дешевого – після першого прання дасть усадку, а фарби з часом потьмяніють.
І ось тепер ми підібралися до видів тканини.
Бязь. Оптимальний матеріал для постільної білизни. Білизна з бязі міцне, зносостійке і при цьому відносно недорогий. При правильному догляді бязевый комплект буде служити вам довгі роки.
Ситець. Дуже практичний і дешевий, не вибагливий у догляді, але, на жаль, недовговічний, оскільки погано переносить часті прання, линяє і в підсумку стає крихким і тонким.
Батист. Тонка, легка, струмуюча тканина, дуже приємна на дотик. З нього зазвичай шиють «вихідна» постільна білизна, не призначена для повсякденного використання, так як після двох десятків прань вона стоншується. Батистове білизна коштує досить дорого.
Сатин. Щільна тканина, виготовляється з крученої бавовняної або сумішевої нитки подвійного плетіння. Чим більше скручена нитка, тим яскравіше блиск полотна. Кількість переплетень ниток на 1 кв. см у сатину становить близько 120 на 1 кв. см, сама ж тонше нитка, за рахунок чого матеріал виходить більш м'який, ніжний і довговічний. Його поверхня глянцева і дуже нагадує шовк, але коштує такий сатин дешевший за шовк. Однак дорожче, ніж інші бавовняні тканини. Витримує 300-400 прань. Це рекордна кількість навіть порівняно з зносостійким льоном.
Ранфорс. М'яка міцна і практична бавовняна тканина, однак сідає після першого прання. У тканини ранфорс використовують тонку бавовняну нитку, тому вона виходить більш тонкої і витонченої, ніж бязь або льон. Плетіння в ранфорсе не хрестоподібне, як у звичайних бавовняних тканинах, а діагональне, що і робить тканину щільною, а її поверхня - гладенькою. Щільність і гладкість ранфорсу дозволяє наносити на поверхню тканини малюнки з більш тонкими лініями і дрібними деталями, що істотно розширює можливості дизайнерів у розробці забарвлень для постільної білизни.
Жакардовий сатин. Має інше, більш складне переплетення ниток, за рахунок чого може бути багатобарвним по структурі. Жаккардова тканина відрізняється міцністю, зносостійкістю, часто буває зі змішаних волокон, наприклад, з віскози та бавовни, з бавовни та шовку.
Перкаль. Це щільна тканина, виготовлена з довговолокнистої бавовни, відомого своїми унікальними властивостями. Рівні нитки покриваються спеціальним склеює складом, завдяки чому тканина стає гладкою і дуже міцною. Перкаль поєднує ніжність і гладкість з міцністю і щільністю: така білизна витримує до тисячі прань. Перкаль гіпоалергенний, довговічний і приємний на дотик, постільна білизна з перкалі дуже практично, за ними просто доглядати.
Поплін. Особливість попліну в тому, що часткові нитки та нитки утка мають різну товщину і переплітаються спеціальним чином. В результаті тканина виходить дуже міцною, але м'якою і приємною на дотик, в тонкий поперечний рубчик з легким блиском.
Махра. Махрова тканина дуже легка у використанні, комфортний і практичний. З нею вам буде тепло і затишно. Теплий махровий постільна білизна — ідеальний варіант для холодної пори року. Воно просто стирається, не мнеться і рівно лягає на матрац. Махра не скочується і не сповзає, не доставляє ніяких незручностей. Переваги: легко миється, не мнеться, м'яка і приємна на дотик, довговічна.
Фланель. Фланелевою білизна м'яке, тепле і неймовірно затишне. На жаль, через кілька прань воно скочується і втрачає свій первісний вигляд.
Тканини із штучного волокна
Штучне волокно отримують шляхом переробки натуральної деревини. Простіше кажучи, деревного волокна змінюють структуру, роблячи його тонким, м'яким, еластичним, не змінюючи при цьому природні властивості, такі як здатність пропускати повітря і вологу. Найбільшою популярністю серед тканин для постільної білизни користуються тенсел і бамбук.
Тенсел. Виготовляється з волокна евкаліпта. Структура тканини м'яка, ніжна і бархатиста, дотик нагадує дотик до персика. Тканина гладка, шовковиста на дотик, на вигляд з глянцевим блиском, по відчуттях нагадує структуру дуже м'якої натуральної шкіри.
Це матеріал, що зберіг всі переваги натуральних матеріалів і позбавлений від багатьох властивих їм недоліків.
З інших корисних властивостей варто відзначити хорошу зносостійкість, несминаемость, відсутність усадки.
Віскоза. Штучне волокно з целюлози, м'яке, з гарним блиском, як у шовку, але набагато дешевше. Важлива перевага віскози — це особливі барвники, за рахунок чого вироби набувають цікаві, пронизливо яскраві кольори. В постільній білизні віскозне волокно застосовується в сумішевих тканинах.
Бамбукове волокно. Зроблено з трави бамбука і відрізняється гіпоалергійністю, високою гігроскопічністю, зносостійкістю. По м'якості бамбукове полотно схоже на бавовняне, але трохи ніжніше.
Сумішеві тканини
Для виготовлення постільної білизни часто використовуються тканини, виготовлені з суміші різних волокон. Такі тканини прийнято називати сміливо. Поєднання різних типів волокон в одній тканини дозволяє наділити матеріал унікальними характеристиками, а також знизити його вартість. Для виготовлення сумішевих тканин активно використовуються як натуральні волокна (шовк, бавовна, льон, бамбук), так і штучні. Волокна можуть змішуватися між собою в різних пропорціях. Комплект постільної білизни із суміші натурального шовку з бавовною або віскозою не тільки обійдеться дешевше, ніж аналогічний комплект із 100-відсоткового шовку, але і буде менш вимоглива до догляду за ним.
Полікотон. Одна з найпопулярніших на сьогоднішній день сумішевих тканин. Цей матеріал виготовляють з натуральної бавовни та поліестеру. Процентне співвідношення натуральних і штучних волокон може варіюватися, але зазвичай частка поліестеру становить від 5 до 35 відсотків. Такого кількість штучних волокон достатньо для того, щоб зробити догляд за поликоттоном простіше, ніж догляд за звичайною бавовняною тканиною. Полікотон недорогий, він практично не мнеться, мало брудниться, легко стирається і швидко сохне. Крім того, така тканина майже не линяє і не деформується при пранні.
Комплекти постільної білизни з суміші льону та бавовни коштують дешевше, ніж чистий льон і легше гладяться, але відрізняються меншою міцністю. А добавка до бавовні еластичних волокон дозволяє отримувати трикотажні простирадла, володіють всіма достоїнствами натуральної бавовни і при цьому прекрасно зберігають форму.
Іноді в продажу можна зустріти постільна білизна з бавовни з додаванням вовни. Така білизна має унікальні властивості: сприяє нормалізації кров'яного тиску і хорошому сну, чудово зігріває, заспокоює і покращує кровообіг. Але білизна з тканин з додаванням вовни навряд чи підійде тим, хто схильний до алергії, а також власникам чутливої шкіри.
Мікроволокно (мікрофібра). Тканина складається з 100% поліестеру. Основні властивості мікрофібри: не вигорає, добре відпирається і не втрачає при цьому своїх насичених кольорів. Ворсинки матеріалу рівномірно розподіляють статичну електрику, а за рахунок спеціального переплетення волокон тканина стійка до механічних впливів.
________________________________________________________________________________________________
ВисновкиДля здорового сну рекомендується частіше міняти постільну білизну, ще краще міняти його щотижня. Краще всього прати постільну білизну при 60 градусах, так всі шкідливі для людини мікроорганізми гинуть. Для нормальної дезінфекції досить сушити білизну на свіжому повітрі, один з компонентів денного світла — ультрафіолет досить успішно справляється c дезінфекцією.
При виборі постільної білизни, майте на увазі:
- Чим міцніша тканина, тим краще. Міцність легко визначається на дотик і на око.
- Особливу увагу зверніть на запах ліжку — нове постільна білизна не повинна мати запаху вогкості або хімії.
- Обов'язково помацати тканину — вона повинна бути приємною на дотик, адже в підсумку вона буде торкатися до вашого тіла постійно.
- Упаковка — це особа товару, тому у якісного товару повинна бути бездоганна обгортка.
- Подивіться уважно на упаковку — на ній обов'язково повинна міститися інформація про виробника постільної білизни, матеріалі, з якого воно виготовлене, розмірі та рекомендації по догляду за ним.
- Вивчіть етикетку на білизні — якісна і зносостійка тканина повинна мати щільність не менше 60.
- Шви на тканині — це особливий показник якості пошиття. У хорошого постільної білизни вони повинні бути акуратними і рівними. Криві лінії і стирчать в різні боки нитки вказують на низьку якість пошиття і кустарне виробництво.
- Якщо вам сподобалася постільна білизна з вишивкою і оборками, то обов'язково доторкніться до них тильною стороною руки. Якщо дряпають — то це ознака неякісного товару, а зовсім не новизни. Така неприємність доставить вам істотний дискомфорт і навряд чи зникне через час.
- Ще однією ознакою якісного постільної білизни є те, що його шиють з цілісного полотна, і означає воно не повинно мати посередині ніяких швів.
- Постіль повинна бути приємна не тільки для тіла, але і для очей, тому кричущі, занадто яскраві або викликають тони не будуть доречними.
- Гарне білизна коштує дорого. Тому бажаючи заощадити, ви отримаєте купу неприємностей, починаючи від линьки і закінчуючи дискомфортом і поганим сном.
- Що таке Пештемаль?Традиційне турецьке рушник для хамаму - Пештемаль. Рушник з бавовни, дуже тонка і приємна до тіла, підходить для використання в сауні, хамамі, лазні і на пляжі.Повна версія статті